دانلود رایگان خورشید فرو می‌رود

دانلود رایگان کتاب صوتی خورشید فرو می‌رود از شرق موزیک

** اختصاصی شرق موزیک **

Download New Audio book

d8aed988d8b1d8b4db8cd8af d981d8b1d988 d985db8ce2808cd8b1d988d8af 5cb759dfe364a


«زال» پدر «رستم دستان» چشم به راه آمدن فرزندی است. همسر او کنیزکی بود که در نبرد به اسارت و بعد به همسری‌اش درآمده و اکنون باردار است؛ او هنگام زایمان دچار درد سختی می شود و به علت بزرگی نوزاد عمل زایمان به راحتی انجام نمی‌شود….

کودک به دنیا آمده و او را نزد «زال» می آورند. زال نام «شَغاد» را بر کودک می گذارد، اما لکه ای تیره بر سر و گردن شغاد او را سخت نگران کرده است؛ به همین سبب ستاره شناسان گرد هم می‌آیند تا از آینده کودک خبر دهند. ستاره شناسان پیش بینی می کنند که دودمان زال از ناحیه کودک دچار تیره روزی خواهد شد.
بدین ترتیب زال شغاد را از «زابل» دور می کند و به «کابل» می فرستد. شاه کابل هم او را می پذیرد و به مهر می‌نوازد و مانند فرزند خویش می‌پرورد، دخترش را به همسری او درمی‌آورد و او را به پایگاه بلندی در کابل می‌رساند.
اما از روزگاران دور کابل از خراج‌گزاران زابل بوده و این مسئله شاه کابل را همیشه رنج می‌داده است. پادشاه کابل با خود می اندیشد حال که شغاد پسر زال، داماد اوست روا نیست که به زابل طبق روال پیشین باج بپردازد. چنین شد که خیالی در سرش پیچید و دسیسه‌ای فراهم آورد و کینه برادر را در دل شغاد انداخت…
اما در آخر چه بر سر زال و شغاد خواهد آمد؟

*
«سیامک وکیلی طباطبایی» به عنوان مشاور کارگردان در این نمایش رادیویی همکاری داشته‌اند.

 

 

لطفا با انتشار  کتاب صوتی خورشید فرو می‌رود به دوستان خود، از شرق موزیک حمایت کنید

از طریق پلیر زیر میتوانید کتاب صوتی خورشید فرو می‌رود را آنلاین گوش کرده یا دانلود کنید.