رسانه بزرگ شرق موزیک تقدیم میکند

دانلود رایگان کتاب صوتی
خاطرات شهید صیاد شیرازی
با لینک مستقیم از شرق موزیک

 d8afd8a7d986d984d988d8af d8b1d8a7db8cdaafd8a7d986 daa9d8aad8a7d8a8 d8b5d988d8aadb8c d8aed8a7d8b7d8b1d8a7d8aa d8b4d987db8cd8af 5cebdba80f140

مدت زمان کتاب صوتی  
خاطرات شهید صیاد شیرازی
حدود  213 دقیقه

 

 

علی صیاد شیرازی، فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش، عضو شورای عالی دفاع و یکی از فرماندهان جنگ ایران و عراق بود. او پس از ۳۲ سال خدمت در یگان های مختلف نیروی زمینی ارتش، در تهران و مقابل منزلش ترور شد. خاطرات او را در این کتاب می شنویم.علی صیاد شیرازی پس از فراغت از تحصیل در شیراز، دوره رنجر و چتربازی را با رتبه عالی گذراند. او در اصفهان دوره تخصصی توپخانه را طی کرد و از سال ۱۳۴۸ به لشکر زرهی تبریز پیوست و خدمت رسمی خود را در نیروی زمینی آغاز کرد. پس از انحلال لشکر تبریز در اسفند ماه سال ۱۳۴۹، به لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه منتقل و در گردان ۳۱۷ توپخانه به عنوان «فرمانده آتشبار» مشغول به خدمت شد.
وی در سال ۱۳۵۰ با دختر عموی خود ازدواج کرد و در اوایل سال ۱۳۵۱ با قبولی در آزمون اعزام به خارج دانش آموختگان دانشکده افسری، برای تکمیل تخصص توپخانه به آمریکا اعزام شد.
این شهید بزرگوار، دوره سه ماهه تخصص «هواسنجی بالستیک» را در شهر «فورت سیل» ایالت «اوکلاهما» با نمره عالی و احراز رتبه نخست از میان ۲۰ افسر آمریکایی و ایرانی به پایان رساند.
صیاد شیرازی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، چندین سال در بخش‌های مختلف ارتش، به ویژه در غرب کشور، به پاسداری از کشور پرداخت و در سازمان‌دهی و فعالیت نیروهای انقلابی در ارتش تلاشی گسترده داشت.
وی از ابتدای پیروزی انقلاب تا مهر ماه ۱۳۵۸ در اصفهان بود و در این مدت با همکاری نیروهای نظامی و دوستان انقلابی خود – که بعداً پاسدار شدند – گروه ۳۰ نفره‌ای را تشکیل داده و به حفظ و حراست از پادگان پرداخت. تلاش‌های وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سامان‌دهی ارتش و ساختار نیروهای مسلح متجلّی شد.
از مهم‌ترین اقدامات او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، می‌توان به تهیه طرح‌های عملیاتی که منجر به شکستن حصر شهرهای سنندج و پادگان‌های مریوان، بانه و سقز شد، اشاره کرد و …

 

*********************************************

برای دانلود کتاب صوتی با فرمت mp3 میتوانید از قسمت زیر استفاده کنید یا با پلیر اختصاصی پایین مطلب، کتاب را آنلاین گوش کنید و یا دانلود کنید

*********************************************

 

 

*********************************************

 

نوع متن

متن اصلی

نوع تولید

بازتولید

قالب کتاب گویا

روایی

راوی

بهروز رضوی

نویسنده/تنطیم‌کننده برای رادیو

مجتبی گلستانی

داستان

رمان/داستان بلند

ملیت

فارسی

نوع مرجع

کتاب

منبع

رادیوتهران

کلمه کلیدی

دفاع مقدس

,

شهادت

,

نبردهای مرزی

,

ارتش

,

شهید صیاد شیرازی

,

شهدای فروردین

دسته بندی ها

کتاب گویا

دانلود کتاب صوتی کودکانه

دانلود فیلم خارجی جدید

دانلود آهنگ جدید

منبع: ایران صدا