رسانه بزرگ شرق موزیک تقدیم میکند

دانلود رایگان کتاب صوتی
عباس دست طلا
با لینک مستقیم از شرق موزیک

 d8afd8a7d986d984d988d8af d8b1d8a7db8cdaafd8a7d986 daa9d8aad8a7d8a8 d8b5d988d8aadb8c d8b9d8a8d8a7d8b3 d8afd8b3d8aa d8b7d984d8a7 5cebdb8b29af4

مدت زمان کتاب صوتی  
عباس دست طلا
حدود  327 دقیقه

 

 

حاج عباسعلی باقری در سن ۳۵ سالگی به جبهه می‌رود بلکه بتواند به سهم خود کمکی برای هم‌رزمانش باشد. او که تعمیرکار ماشین است، ماشین‌هایی را که نیاز به راه‌اندازی دارند تعمیر و صافکاری می‌کند. او در جنگ، پسرش حسین را از دست می‌دهد….عباس با شنیدن خبرهای آشفته از جنگ تصمیم می‌گیرد به جبهه برود. جدایی از همسر و چهار فرزند کوچکش بسیار سخت است، اما این را وظیفه‌ی خود می‌داند. او به همراه چند تن از دوستانش به کرمانشاه و از آن‌جا به اهواز می‌روند. بعد از مشکلات فراوان و نبودن ابزار، بالاخره عباس و دوستانش می‌توانند ماشین‌های ازکارافتاده را راه بیاندازند و همه را متعجب کنند. عباس سال ها به این کار ادامه می دهد تا جایی که خودش نیروی لازم را به جبهه اعزام می‌کند؛ نیروهایی که همه در کار تعمیر ماشین ماهر هستند.
در این سال‌ها اتفاقات زیادی رخ می‌دهد که یکی از آن ها شهادت حسین، فرزند دوم عباس، است که برای رفتن به جبهه سرازپا نمی‌شناسد. بعد از شهادت حسین، عباس همچنان به کار خود در جبهه ادامه می دهد.
بعد از جنگ و رحلت امام، عباس در کار بازسازی صحن و ضریح امام باز هم دوستان قدیمی اش را یاری می کند.
زندگی عباسعلی باقری، آن‌چنان که پدرش مرحوم حسن باقری آرزو می‌کرد، از کودکی با کار و تلاش و زحمت قرین می شود، چه در زمان جنگ که مغازه ی صد متریش را در تعمیرگاه روشن یا گاراژ غفوری شماره‌ی ۱ با تعدای کارگر، رها می‌کند و به جبهه می رود و شبانه روز کار می کند، چه امروز که در سرتاسر این زندگی‌نامه، همه جا، سخن از کار و تلاش و امید به خداست.
در این کتاب، سخن بعد از کلام خدا با کار آغاز می شود و با کار هم به پایان می رسد. حاصل سخن این مرد کار، حکایت مردانگی ها و شب بیداری‌ها و کار شبانه‌روزی اوست که وقتی می شنوی، باورش برایت دشوار است؛ کارهایی را که او به همراه گروهش به انجام رسانده، لحظه‌ای ذهن را رها نمی‌سازد و از خود می پرسی که مگر ممکن است انسانی تا این حد کار کند؟

 

*********************************************

برای دانلود کتاب صوتی با فرمت mp3 میتوانید از قسمت زیر استفاده کنید یا با پلیر اختصاصی پایین مطلب، کتاب را آنلاین گوش کنید و یا دانلود کنید

*********************************************

 

 

*********************************************

 

نوع متن

اقتباسی

نوع تولید

بازتولید

قالب کتاب گویا

روایی

راوی

محسن دین محمد

نویسنده/تنطیم‌کننده برای رادیو

حسین خدادی

تهیه‌کننده رادیویی

حسین خدادی

سردبیر رادیویی

حسین خدادی

صدابردار

مهدی اسلامی

ملیت

فارسی

بازیگران

محسن دین محمد

نوع مرجع

کتاب

عنوان کتاب مرجع

عباس دست طلا

منبع

ایرانصدا

کلمه کلیدی

جبهه

,

تعمیرکار ماشین

,

عباسعلی باقری

,

کار شبانه‌روزی

دسته بندی ها

رمان و داستان

دانلود کتاب صوتی کودکانه

دانلود فیلم خارجی جدید

دانلود آهنگ جدید

منبع: ایران صدا