رسانه بزرگ شرق موزیک تقدیم میکند

دانلود رایگان کتاب صوتی
نخل ها ایستاده می میرند
با لینک مستقیم از شرق موزیک

 d8afd8a7d986d984d988d8af d8b1d8a7db8cdaafd8a7d986 daa9d8aad8a7d8a8 d8b5d988d8aadb8c d986d8aed984 d987d8a7 d8a7db8cd8b3d8aad8a7 5cebdb5070907

مدت زمان کتاب صوتی  
نخل ها ایستاده می میرند
حدود  138 دقیقه

 

 

آصف، یکی از جانبازان دوران جنگ است که موفقیتش را مدیون ناظم دوران مدرسه‌اش، آقای نامداری است. درجریان اشغال خرمشهر، این مدرسه به کلی تخریب می‌شود و نامداری قبل از شهادت از آصف می‌خواهد که چراغ آن را همیشه روشن نگه دارد…آصف از جانبازان دوران جنگ، مدتی است به سرطان خون مبتلا شده است، اما به خاطر شرایط خانواده نمی‌خواهد کسی از بیماری‌ اش باخبرشود. او مدام در خواب هایش به روزهای جنگ برمی‌گردد و برادر مفقودش، عباس را می‌بیند.
آصف در دوران تحصیل به خاطر بدهی پدر مجبور می‌شود درس و مدرسه را رها کند و مشغول کار شود، اما ناظم مدرسه‌ اش بعد از اینکه متوجه این موضوع می‌شود، تصمیم می‌گیرد هرطور شده او را به تحصیل برگرداند. نامداری به آصف می‌گوید که مدرسه احتیاج به تعمیراتی دارد و او می‌تواند در کنار انجام آن، به درسش هم برسد و در عوض، آقای نامداری بدهی پدرش را پرداخت کند.
در همان روز، مدرسه با بمباران عراقی‌ ها تخریب می‌شود و نامداری شهید می‌ شود. او در موقع شهادت، از آصف می‌خواهد هرطور که شده چراغ این مدرسه را روشن نگه دارد.
سال ها بعد مدرسه براثر زلزله، دوباره تخریب می‌شود و آصف تصمیم می‌گیرد خود، بازسازی آن را به عهده بگیرد. او در حالی که شرایط جسمی خوبی ندارد با همسرش عازم خرمشهر می‌ شود.
فراز، پسر بزرگ آصف، که به تازگی در رشته‌ ی معماری فارغ‌التحصیل شده است، قصد عزیمت به ایتالیا را دارد، اما با مخالفت خانواده رو به رو می‌شود. پدر از او می‌خواهد که بازسازی مدرسه‌ ی خرمشهر را به عهده بگیرد، اما فراز تمایلی به انجام این کار ندارد.
آصف، در خرمشهر است که خبر پیدا شدن پلاک برادرش (عباس) را بعد از ۲۸ سال می‌شنود…

 

*********************************************

برای دانلود کتاب صوتی با فرمت mp3 میتوانید از قسمت زیر استفاده کنید یا با پلیر اختصاصی پایین مطلب، کتاب را آنلاین گوش کنید و یا دانلود کنید

*********************************************

 

 

*********************************************

 

نوع متن

متن اصلی

نوع تولید

بازتولید

قالب کتاب گویا

نمایشی

کارگردان

جوادپیشگر

نویسنده/تنطیم‌کننده برای رادیو

زهراکولیوند

تهیه‌کننده رادیویی

اشرف السادات اشرف نژاد

افکتور

محمدرضاقبادی فر

صدابردار

رضا طاهری

ملیت

فارسی

بازیگران

هنگامه محمودی

,

محمدپورحسن

,

فریبا متخصص

,

راضیه مومیوند

,

عرفان ابراهیمی

,

مینا شجاع

,

سعیده فرضی

,

علی میلانی

,

محمدآقامحمدی

,

امیرعباس توفیقی

نوع مرجع

نمایش رادیویی

منبع

اداره کل نمایش

کلمه کلیدی

ادبیات پایداری

,

دفاع مقدس

,

جنگ تحمیلی

,

جانباز

دسته بندی ها

رمان و داستان

دانلود کتاب صوتی کودکانه

دانلود فیلم خارجی جدید

دانلود آهنگ جدید

منبع: ایران صدا