رسانه بزرگ شرق موزیک تقدیم میکند

دانلود رایگان کتاب صوتی
یک شب با شیطان
با لینک مستقیم از شرق موزیک

 d8afd8a7d986d984d988d8af d8b1d8a7db8cdaafd8a7d986 daa9d8aad8a7d8a8 d8b5d988d8aadb8c db8cdaa9 d8b4d8a8 d8a8d8a7 d8b4db8cd8b7d8a7 5ce842eadb8a3

مدت زمان کتاب صوتی  
یک شب با شیطان
حدود  218 دقیقه

 

 

جاسوس بریتانیایی معروفی به نام «مستر همفر» در پوشش یکی از مشتاقان فراگیری اسلام به میان مسلمانان فرستاده می شود. او در این مأموریت، جوانی به نام “محمد ابن عبدالوهاب” را تحت تأثیر قرار می دهد که بعدها فرقه وهابیت را پایه گذاری می کند.در قرن ۱۸ میلادی وزارت مستعمرات دولت بریتانیا تصمیم گرفت با ایجاد فرقه های مذهبی در دین اسلام، موجب کاهش قدرت کشورهای اسلامی، به‌ویژه امپراتوری عثمانی، شود. هدف دولت بریتانیا این بود تا با ضعیف کردن دولت‌های اسلامی، زمینه فروپاشی و تجزیه آنها را فراهم کند و سرزمین‌های اسلامی را به تصرف خود درآورد. وزارت مستعمرات انگلستان برای این کار جاسوسانی را در لباس مشتاقان به فراگیری دین اسلام به کشورهای مختلف فرستاد. یکی از این جاسوسان مستر همفر بود.
مستر همفر توانست در جریان مأموریت خود جوانی به نام «محمد ابن عبدالوهاب» را تحت تأثیر عقاید خود قرار دهد که بعدها عقاید عبدالوهاب پایه های اعتقادی فرقه وهابیت را تشکیل داد.
محمد ابن عبدالوهاب تبلیغ خود را با حمایت‌های غیر مستقیم دولت بریتانیا و در پرتو قدرت حاکم آن دوره در بخشی از سرزمین عربستان به نام محمد ابن مسعود اغاز کرد. به زودی هجوم به قبایل اطراف و شهرهای نزدیک شروع شد و سیل غنیمت‌ها از اطراف و اکناف به شهر “درعیه” که شهر فقیر و بدبختی بود، سرازیر گشت. این غنیمت‌ ها چیزی جز اموال مسلمانان منطقه نجد نبود که با متهم شدن به شرک و بت پرستی اموال و ثروتشان بر سپاه محمد ابن عبدالوهاب حلال شده بود.

 

*********************************************

برای دانلود کتاب صوتی با فرمت mp3 میتوانید از قسمت زیر استفاده کنید یا با پلیر اختصاصی پایین مطلب، کتاب را آنلاین گوش کنید و یا دانلود کنید

*********************************************

 

 

*********************************************

 

نوع متن

برداشت آزاد

نوع تولید

بازتولید

قالب کتاب گویا

نمایشی

راوی

میرطاهر مظلومی

کارگردان

*

نویسنده/تنطیم‌کننده برای رادیو

رامین عباسی

تهیه‌کننده رادیویی

اشرف السادات اشرف نژاد

سردبیر رادیویی

*

افکتور

*

صدابردار

*

داستان

رمان/داستان بلند

ملیت

ادبیات غرب(غیرایرانی)

بازیگران

هنرمندان مرکز هنرهای نمایشی رادیو

نوع مرجع

کتاب

عنوان کتاب مرجع

Memoirs of Mr. Hempher, The British Spy to the Middle East

منبع

اداره کل نمایش

آسیب ها

اعتقادی

کلمه کلیدی

جاسوسی

,

مستر همفر

,

فرقه‌ی وهابیت

دسته بندی ها

کتاب گویا

دانلود کتاب صوتی کودکانه

دانلود فیلم خارجی جدید

دانلود آهنگ جدید

منبع: ایران صدا