دانلود رایگان پراکنده بیا

دانلود رایگان کتاب صوتی پراکنده بیا از شرق موزیک

** اختصاصی شرق موزیک **

Download New Audio book

d9bed8b1d8a7daa9d986d8afd987 d8a8db8cd8a7 5cb75a05c9ac6


در بیابان های «ری» پسر جوانی به نام «نصیر»، به سودای تجارت، قدم در راه گذاشته بود، اما همه سرمایه‌اش را به باد داده و تنها یک خورجین خالی و شتری برایش مانده بود که در نیمه راه، شتر نیز به دست راهزنی ناجوانمرد، به یغما رفت….

«نصیر» که سرمایه خود را از دست داده است، پای پیاده راه «ری» در پیش می گیرد، غافل از اینکه شب، کمینگاه هزار خطر است. گرگی در بیابان به او حمله می کند و نصیر از ترس به خاک می افتد، اما «نصرت چوپان» نصیر را از چنگال مرگ می ‌رهاند و از او خواهش می کند به جبران محبتش خواهرزاده بیمارش یعنی «گلاب» را به حکیمی در ری برساند. نصیر به ناچار می پذیرد و خروس خوان به را ه می افتد و شب هنگام به کاروان سرای «امیرعلاء» می رسد.
نصیر، حکیمی می یابد و گلاب را به او می سپارد و در میان مسافران دوست قدیمی اش «مسعود» را می‌بیند و در حجره او ساکن می شود. در آنجا «علی ابوالحسن خرقانی» را می یابد؛ طلبه‌ای جوان از دیار «نیشابور» که به توصیه استادش پراکنده سفر می کرد تا به مقصدش برسد. اما وقتی علی ابوالحسن به خواب می رود، نصیر در بقچه طلبه، رقعه ای به خط «قاضی القضات» نیشابور پیدا می کند که حاکمان ولایات را به تکریم صاحب رقعه سفارش می کرد؛ با این اتفاق فکری به ذهنش می رسد و وسوسه می شود تا در پاسخ سرزنش های پدرش ادعا کند که در یک سال گذشته به تحصیل علوم پرداخته و اکنون طلبه‌ای شایسته و محترم است….
آیا «نعیم بزاز» ادعای پسر ناخلفش را خواهد پذیرفت؟
آیا نصیر نزد اهالی ری پذیرفته خواهد شد؟

 

 

لطفا با انتشار  کتاب صوتی پراکنده بیا به دوستان خود، از شرق موزیک حمایت کنید

از طریق پلیر زیر میتوانید کتاب صوتی پراکنده بیا را آنلاین گوش کرده یا دانلود کنید.